19.10.2009

35.

Należę do osób, które lubią i jesień i zimę, może nawet bardziej od wiosny i lata. Niemniej moje ulubione pory roku mają pewną poważną wadę - to pieprzone wstawanie w nocy! To naprawdę niezgodne z naturą, że muszę się zwlekać z łóżka, kiedy dzień dopiero powoli i niewysłowienie leniwie zbiera się do przebudzenia. W takim stanie niełatwo o pozytywne nastawienie (zwłaszcza jeśli przy prasowaniu koszuli człowiek zobaczy w tv Szaranowicza tłumaczącego, że protest kibiców jest absurdalny, bo trzeba wspierać reprezentację, a PZPN jakoś tam rozwiąże problemy przecież), nie będzie więc moją winą, jeśli okażę się dziś nieco opryskliwy.
A po chwili, po lekturze Rzepy, taka ciekawocha:
Kałasznikow nagrodą w konkursie wiedzy o Koranie
Karabin AK-47 (popularny kałasznikow), dwa granaty, komputer i mina przeciwczołgowa - to nagrody, jakie otrzyma 17-latek, który wygrał, zorganizowany przez ugrupowanie islamskich rebeliantów al-Szabab na południu Somalii, konkurs wiedzy o Koranie i recytowania jego wersetów
22-letni zdobywca drugiego miejsca w konkursie przeznaczonym dla chłopców w wieku 10-25 lat otrzyma już tylko kałasznikowa i amunicję. Na ceremonii rozdania nagród rebelianci pouczali rodziców, iż powinni pozwolić swoim pociechom uczyć się obsługi broni i walki z wrogiem.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz